• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Navigace: Úvodní stránka > Nabídka > Materiály > Thermowood
Tepelně upravené dřevo

 

Cena produktu a aktuální dostupné délky prken na dotaz.

Tepelně upravené dřevo (Thermowood) je nový druh materiálu s inovovanou strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou, která pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. Thermowood se vyrábí z řeziva běžných dřevin ve speciálních sušicích komorách při vysokých teplotách. Upravené dřevo lze použít v interiéru i exteriéru, např. na venkovní obklady fasád, podlahy, stropy, zahradní nábytek, protihlukové bariéry, prvky saun, na ploty a ohrazení, na terasy, dětská hřiště a podobně.

Podle druhu dřeva, délky a intenzity ošetření dochází vlivem tepelného zpracování dřeva k více nebo méně výrazným změnám barvy; termodřevo získává až tmavě hnědý odstín připomínající tvrdé dřeviny; výsledná intenzita odstínu záleží na teplotě, kterou se působí na dřevo.

Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva změněna tak, že dřevo vykazuje větší stabilitu, než neupravené normální dřevo ve stejných klimatických podmínkách prostředí. Rozměrové změny jsou jen poloviční. Tepelné změny zvyšují dobu trvanlivosti na více než 30 let bez použití chemické ochrany. Thermowood má lepší izolační vlastnosti než běžné dřevo sušené standardním způsobem v komorových sušárnách.

Dalším charakteristickým rysem je vytěsnění veškeré pryskyřice ze dřeva během ošetřovacího procesu. Tím se snadněji aplikuje povrchová úprava a nedochází k průniku pryskyřice na povrch přes nátěr. V kombinaci se zvýšenou stabilitou a odolností lze díky těmto zásahům snížit nároky na údržbu. Ovšem neznamená to, že tepelně zpracované dřevo je stabilní vůči UV záření – k šednutí materiálu dochází stejně jako u přírodního dřeva.

Thermowood je možné montovat i s použitím šroubů a spojovacích prvků vhodné velikosti. Otvory mají být předvrtány s osazením pro zapuštění hlavy šroubů do úrovně povrchu. Šrouby s menším počtem závitů poskytují optimální pevnost spoje. Samořezné šrouby mohou být použity bez předvrtání. Při aplikaci materiálu ve vlhkém prostředí je nutné použít spojovací kování s antikorozní úpravou. Při zatloukání spojovacích prvků se doporučuje vyvarovat se úderu kladivem do materiálu.

 

  

   

Profily  Lunawood

 

Vlastnosti dřeva Thermowood

Materiál: finská borovice, tepelně upravená při teplotě 212 stupňů, Thermo-D
Odolnost proti hnilobě: Thermo-D = kategorie 2 dle EN 113 (tzn. dobrá odolnost proti hnilobě), dokládáme KOMO certifikát holandské akreditované zkušebny SKH
Životnost materiálu: minimálně 30 let ve venkovním prostředí (certifikát BRE, česká verze)
Dodací lhůty: do 4 týdnů, skladem je cca 1 000 bm
Doprava: zdarma na místo určení v ČR
Platební podmínky: hotově při dodání
Rozměrová stabilita: velmi dobrá
Profil: čtyřstranně opatřený pero-drážkovým spojem
Dodací délka: 3 000 mm (baleno po 4 kusech)


Možnost pokládky na podlahové vytápění

 

Fotogalerie

 

Realizovaná terasa - zábradlí kombinace Thermowood a Bangkirai 

Spolupracujeme
s
profesionály