• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Navigace: Úvodní stránka > Materiály > Thermowood - podrobnější informace
Thermowood - podrobnější informace

 

 

Základní vlastnosti Thermo-S a Thermo-D

 

  Thermo-S Thermo-D
Tepelná úprava 190 °C ± 2 ºC 212 °C ± 2 ºC
Vylepšení odolnosti + ++
Vylepšení rozměrové stálosti + ++
Pevnost v ohybu +/- -
Bava (ztmavnutí) + ++

 

 

 

Vysoká trvanlivost a odolnost

Výsledkem tepelného procesu je produkt s výrazně zvýšenou trvanlivostí a odolností proti hnilobě a proti napadení dřevokaznými houbami. V závislosti na požadované odolnosti jsou k výrobě použity různé výrobní procesy. Odolnost dřeva může být zvyšována až na úroveň odolnosti dřevin jako například červený cedr nebo jiné tvrdé dřeviny.

 

Rozměrová stabilita

Snížením vlhkosti materiálu o více než 50% je maximálně zredukováno bobtnání a sesychání materiálu. Navíc jsou maximálně zredukované známé problémy dřeva jako vydutí, kroucení, zkřivení a jiné deformace.

 

Výjimečný vzhled

V průběhu výrobního procesu dřevo získává hřejivou a atraktivní hnědou barvu. Tato barva je shodná a konzistentní po celé ploše a v řezu každého kusu. Barva tmavne v závislosti na použitém výrobním procesu, čím vyšší je teplota, tím je barva tmavší. Jako u všech přírodních materiálů rovněž u Thermowoodu jeho barva časem bledne působením ultrafialového záření slunce. K zachování původní barvy se doporučuje použít nátěr proti ultrafialovému záření.

 

Ekologický produkt

Proces výroby je založen na využití energie páry a tepla, do materiálu nejsou aplikovány žádné chemické látky nebo činidla. Testy bylo prokázáno, že během výroby nevznikají žádné škodlivé emise. Jakékoli zbytky Thermowoodu mohou být spáleny nebo likvidovány jako běžný odpad. Surovina použitá na výrobu je dodávána z obnovitelných zdrojů certifikovaných systémem PEFC.

 

Zušlechtěné dřevo s univerzálním využitím

Thermowood může být použit na různé účely: buď v exteriéru (Thermo-D), kde je požadováná vysoká odolnost a stabilita, anebo v interiéru (Thermo-S), kde je důležitý vzhled a stabilita materiálu.

 

ThermoDeck

ThermoDeck je standardní sortiment drážkovaných podlahových prken z Thermowoodu. Tento materiál je perfektním řešením k doplnění vzhledu a k příjemnému užití vaši zahrady nebo terasy. ThermoDeck je materiál s mimořádnou odolností a rozměrovou stabilitou.

 

ThermoClad

ThermoClad je výborný materiál použitelný v exteriéru k opláštění budov. Vysoká úroveň odolnosti a rozměrové stálosti zajišťuje, že v tomto materiálu probíhají minimální rozměrové změny po připevnění na nosnou konstrukci. Díky redukcí těchto pohybů získává případná povrchová úprava mnohem delší životnost. V průběhu výrobního procesu je odstraněna pryskyřice ze dřeva a tím jsou odstraněny problémy s jejím unikaním ze suků a smolníků.

 

ThermoSauna

ThermoSauna je výrobek vhodný jako materiál pro Vaši saunu. Díky redukované tepelné vodivosti se ThermoSauna nenahřívá při růstu teploty v sauně tak intenzivně a tím vám umožní více si užít komfort a relaxaci.

  

 

Zaměření a vytvoření
cenové nabídky
Vašeho projektu zdarma