• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Navigace: Úvodní stránka > Aktuality > Interní > Designový zahradní nábytek z umělého ratanu
Designový zahradní nábytek z umělého ratanu

Máte novou terasu a nemůžete se rozhodnout jaký nábytek na ni koupíte? Máme pro Vás dobrý typ. V současné době stoupá obliba zahradního nábytku z ratanu. Před pár lety byl módním hitem nábytek z plastu ale tento styl naštěstí už není "in". Nábytek z umělého ratanu má velkou výhodu v tom, že se o něj nemusíte starat, narozdíl od nábytku ze dřeva, který musíte jednou ročně naimpregnovat olejem.

Při výběru ratanového nábytku si musíte dát pozor jaký kupujete. Mezi nejlevnější nabídky patří nábytek, který má dřevěnou konstrukci, jež časem zplesniví a její životnost není dlouhá. O něco kvalitnější ale zároveň také dražší je konstrukce z oceli s různou povrchovou úpravou. Nevýhodou je velká váha nábytku a náročná údržba. Mezi nejkvalitnější a nejdražší patří konstrukce z hliníku.

Dalším důležitým prvkem je materiál, který se používá na výplet. Kvalitní materiál obsahuje UV filtr (aby nedošlo ke změně barvy), neoxiduje, nepraská, má barevnou stálost a má dlouhou životnost. Je sice dražší ale taková investice se vyplatí.

Potahová látka u zahradního nábytku musí splňovat estetické nároky i užité vlastnosti spojené s jeho užívání. Pokud Váš nábytek umístíte do zimní zahrady nebo bude na terase pod zastřešenou pergolou může být potahem bavlněná látka ve směsi s polyamidem. Bude-li na nábytek pršet a padat sníh musíte zvolit potah s lepšími vlastnostmi. Tím se vyhnete každodennímu uklízení. Na trhu je pouze několik kvalitních výrobců potahů, my doporučujeme Sunbrella.

 

Zaměření a vytvoření
cenové nabídky
Vašeho projektu zdarma