• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Navigace: Úvodní stránka > Aktuality > Interní
Designový zahradní nábytek z umělého ratanu

Máte novou terasu a nemůžete se rozhodnout jaký nábytek na ni koupíte? Máme pro Vás dobrý typ. V současné době stoupá obliba zahradního nábytku z ratanu. Před pár lety byl módním hitem nábytek z plastu ale tento styl naštěstí už není "in". Nábytek z umělého ratanu má velkou výhodu v tom, že se o něj nemusíte starat, narozdíl od nábytku ze dřeva, který musíte jednou ročně naimpregnovat olejem.

Při výběru ratanového nábytku si musíte dát pozor jaký kupujete. Mezi nejlevnější nabídky patří nábytek, který má dřevěnou konstrukci, jež časem zplesniví a její životnost není dlouhá. O něco kvalitnější ale zároveň také dražší je konstrukce z oceli s různou povrchovou úpravou. Nevýhodou je velká váha nábytku a náročná údržba. Mezi nejkvalitnější a nejdražší patří konstrukce z hliníku.

Dalším důležitým prvkem je materiál, který se používá na výplet. Kvalitní materiál obsahuje UV filtr (aby nedošlo ke změně barvy), neoxiduje, nepraská, má barevnou stálost a má dlouhou životnost. Je sice dražší ale taková investice se vyplatí.

Potahová látka u zahradního nábytku musí splňovat estetické nároky i užité vlastnosti spojené s jeho užívání. Pokud Váš nábytek umístíte do zimní zahrady nebo bude na terase pod zastřešenou pergolou může být potahem bavlněná látka ve směsi s polyamidem. Bude-li na nábytek pršet a padat sníh musíte zvolit potah s lepšími vlastnostmi. Tím se vyhnete každodennímu uklízení. Na trhu je pouze několik kvalitních výrobců potahů, my doporučujeme Sunbrella.

 
Mrazuvzdorné kamenné vázy

Extra velké mrazuvzdorné kamenné vázy, dekorační nádoby a solitéry pro zahradní a bytovou architekturu

Zajímavým designovým doplňkem pro Vaši novou terasu může být váza, dekorační nádoba nebo solitér. Jedná se ruční výrobu na rotačních deskách. Z vybraných surovin jsou nanášeny nejrůznější tvary, které pak zkamení, čímž vznikne velmi kvalitní kámen, který je odolný venkovnímu prostředí.

Nejedná se o sériovou výrobu ani výrobu klasické keramiky. Vybrané suroviny dávají vázám vynikající vlastnosti a neomezenou odolnost, přičemž nevyžadují žádnou speciální údržbu. Jsou vhodné pro umístění do reprezentativních prostor, jako jsou restaurace, hotely, vstupy do budov, showroomy, bazény, zahrady, terasy apod. Výroba je možná i na zakázku podle Vašeho návrhu (nákres, obrázek).

Kompletní nabídku naleznete v sekci zahradních doplňků.

06-V_98-P_70_100kg 05-V_95-P_76_115kg 02-V_109-P_65_117kg 01-V_105-P_76_120kg

 
Nové WWW stránky
Naše stránky prochází procesem velkých změn. Již brzy vám představíme zcela novou webovou prezentaci, těšte se :-)
 
Přerovský veletrh "Postav dům, zařiď byt"

Ve dnech 18. - 20. června 2010 se konal na výstavišti v Přerově veletrh "Postav dům, zařiď byt". Třídenní akce byla zaměřena na prezentaci firem působících převážně v oblasti bydlení. Naše firma se veletrhu zůčastnila a během tří dnů nabízela terasová prkna a zahradní doplňky z exotického dřeva bangkirai. Ve spolupráci s firmou Mijabonsai, která se zabývá pěstováním a prodejem bonsají a realizacemi japonských zahrad, jsme vytvořili "pohodovou" oázu mezi desítkami "plastových" stánků. Prestiž našeho stánku ještě vylepšily krásné starožitné "kousky" z dílny pana Hudečka, odborníka na renovace a prodej starožitného nábytku.

Renovace starožitného nábytku: Miroslav Hudeček, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Realizace japonských zahrad, bonsaje : Kateřina Janušková, japonskezahrady.com

 
Den otevřených dveří v Magnum Vyškov

Prezentace zahradních dopňků z exotického dřeva Bangkirai Yellow Balau na dni otevřených dveří Magnum Vyškov, který proběhl 11. června 2010. 

 


Doporučujeme
impregnaci
Vaší terasy olejem